logo
vaše sportovní stránka
protože každý ji v sobě má

Historie Hilly

 

Ron Hill - zakladatel Hilly

Hilly založil v roce 1992 Ron Hill, dřívější mistr Evropy a Britského společenství národů v maratonu, protože si uvědomoval, jakou příležitostí byla v té době výroba ponožek určených speciálně pro běh.

Díky univerzitnímu vzdělání v oboru textilní chemie mohl Ron Hill svoje běžecké zkušenosti spojit s odbornými znalostmi a výsledkem byl první sortiment ponožek navržených tak, aby splňovaly všechny požadavky, které běžec na ponožky může mít.

Ponožky Hilly se vždy dělily do dvou kategorií, známých pod registrovanými ochrannými známkami Mono Skin a Twin Skin. Na začátku patřily do řady Mono Skin jednovrstvé modely Marathon Fresh, Off Road a Super Racer Plus (dnešní Lite) a do řady Twin Skin dvouvrstvé ponožky Moisture Management. U všech uvedených ponožek došlo v posledních letech ke změnám a vylepšením.

Svou firmu Ron Hill budoval společně se svými syny Stevenem a Grahamem a rovněž členem běžeckého klubu Stockport Harriers, Deanem Loxamem. O prodej výrobků specializovaným běžeckým obchodům se starali najímaní obchodní zástupci, z nichž mnozí pracují pro Hilly dodnes.

Velkým krokem kupředu bylo představení uceleného sortimentu ponožek, zvláště pak typu Mono Skin Supreme a nové řady Twin Skin. Dnes Hilly nabízí mimo jiné i množství reflexních doplňků, čepic, rukavic, lahví na vodu a výrobků z neoprenu.

Firma je neustále na vzestupu a patří mezi přední značky ve výrobě ponožek a doplňků pro běžce ve Velké Británii.

VÝZNAMNÉ MEZNÍKY POSLEDNÍHO DESETILETÍ

2001

Graham Richards, člen atletického klubu Wirral AC, vstupuje do firmy jako člen správní rady a akcionář. Do sortimentu Hilly přibývají čtyři nové produkty. Díky změnám ve vzhledu a použití nových vláknech se ponožky dobře prodávají a firma může rozšiřovat svoji distribuční síť.

2003

Produktová nabídka se zvětšuje a Hilly přichází se sortimentem doplňků. Ty nacházejí cestu na trh v několika zemích Evropy.

2004

Firma vystavuje na veletrhu ISPO v Mnichově, jenž se řadí k nejvýznamnějším oborovým veletrhům na světě.

2005

Vyrábějí se nové produkty s cílem vyhovět potřebám rychle rostoucího počtu běhajících žen.

2006

Významný rok pro Hilly. Firma se na jaře stěhuje do větších prostor, poptávka po jejích výrobcích se výrazně zvyšuje. Tržby jsou největší v historii a to umožňuje přijmout nové zaměstnance – Andrewa Dudgeona na pozici produktového manažera a Helen Hudsonovou, další členku běžeckého klubu Stockport Harriers, jako administrativní pracovnici.

Velkým přínosem je mílařka Becky Lyneová, pracující pro firmu na částečný úvazek. Becky zažívá skvělý běžecký rok, když získává bronzovou medaili v běhu na 800 m na mistrovství Evropy a prvenství na mílové trati v prestižním závodě Great North Mile.

2007

Firmě se nepřestává dařit a tým Hilly se rozrůstá o další tři zaměstnance. Thomas Coxon přichází do vývoje produktů, Andrew Nixon, třetí člen Stockport Harriers ve firmě, do skladu a Peter Riley do marketingu. Posledně jmenovaný o rok dříve vyhrál mistrovství Velké Británie v přespolním běhu a v témže roce byl také prvním Britem, který doběhl do cíle Londýnského maratonu.

Nové produkty v sortimentu doplňků dále upevňují postavení firmy jako vedoucí značky.

2008

Firma zaznamenává rekordní tržby i zisk a její úspěšný rozvoj pokračuje. Thomas Coxon je jmenován do funkce marketingového manažera.

2009

Další fáze ve vývoji řady Twin Skin posouvá dvouvrstvou technologii na novou úroveň. Nové ponožky se mají stát technicky nejdokonalejšími dvouvrstvými ponožkami na světě. Díky použití syntetických vláken umožňují řízení vlhkosti, jsou odolné proti opotřebení a rychle schnou.

Modely Twin Skin byly vždy číslem jedna sortimentu Hilly. Jsou výsledkem tvrdé práce týmu návrhářů, kteří jim společně s Ronem Hillem propůjčili vlastnosti, jež z nich dělají zřejmě nejlepší dvouvrstvé ponožky, jaké kdy spatřily světlo světa.

V současné době je Hilly jednou ze společností Bollin Group, která většinový akciový podíl ve firmě získala v roce 2009.