logo
vaše sportovní stránka
protože každý ji v sobě má

Průvodce materiály běžeckého textilu Ronhill

 

Skupiny materiálů

Powerlite - pružné, přiléhavé materiály s tvarovou pamětíPowerlite - pružné, přiléhavé materiály s tvarovou pamětí

Pružné, přiléhavé materiály s tvarovou pamětí

Charakteristika: Díky pletenému provedení a vysokému obsahu elastanu se snadno roztahují a vrací do původního stavu. Umožňují velký rozsah pohybu a dobře přiléhají k pokožce.


Flexlite - tkané materiály vynikající zejména pružnostíFlexlite - tkané materiály vynikající zejména pružností

Tkané materiály vynikající zejména pružností

Charakteristika: Velmi snadno se roztahují díky vysokému obsahu elastanu. Umožňují velký rozsah pohybu, dávají volnost pokožce a dobře zakrývají drobné nedostatky postavy.


Activelite - prodyšné materiály s vysokou odolností proti větruActivelite - prodyšné materiály s vysokou odolností proti větru

Prodyšné materiály s vysokou odolností proti větru

Charakteristika: Díky natěsno tkanému provedení zabrání průniku i velmi silného větru při zachování vysokého stupně prodyšnosti. Jsou lehké a pokožce dávají dostatek volnosti.


Thermalite - pletené materiály regulující tělesnou teplotuThermalite - pletené materiály regulující tělesnou teplotu

Pletené materiály regulující tělesnou teplotu

Charakteristika: Snižují teplotu těla zahřívajícího se při běhu nebo jiné fyzické aktivitě. Jsou měkké na dotyk a příjemně přiléhají k pokožce.


Vapourlite - pletené materiály regulující vlhkostVapourlite - pletené materiály regulující vlhkost

Pletené materiály regulující vlhkost

Charakteristika: Díky rychleschnoucímu provedení brání hromadění vlhkosti, která je odváděna směrem od pokožky, aby se z povrchu textilie mohla vypařit do vzduchu. Jsou lehké a prodyšné.


Aqualite - Materiály s maximální odolností proti vodě a větruAqualite - Materiály s maximální odolností proti vodě a větru

Materiály s maximální odolností proti vodě a větru

Charakteristika: Spojují v sobě veškeré výhody nepromokavého oblečení a k tomu poskytují dokonalou ochranu proti větru při zachování vysokého stupně prodyšnosti. Zaručují pohodlí i za nejhorších povětrnostních podmínek.

 

Specifikace materiálů

S bambusem - výrobek obsahuje bambus

S bambusem

Výrobek obsahuje bambus.

Bambus má přirozené antibakteriální vlastnosti. Materiálu, jehož je příměsí, dává měkkost, hebkost a nádech luxusu. Výrobky obsahující bambus jsou lehké, pevné a dobře odvádějí vlhkost z povrchu těla. Bambus je ideální složkou oblečení těsně přiléhajícího k tělu.

Větruvzdorný - výrobek chrání před větrem

Větruvzdorný

Výrobek chrání před větrem.

Zabudovaná membrána poskytuje dokonalou ochranu proti větru, aniž by snižovala pružnost a prodyšnost materiálu nebo omezovala váš pohyb.

Nepromokavý - výrobek odpuzuje vodu

Nepromokavý

Výrobek odpuzuje vodu.

Nepromokavá úprava brání vsakování vody do textilie. Ve formě kapiček voda stéká po povrchu a padá k zemi.

Odvádějící vlhkost - Výrobek brání hromadění vlhkosti

Odvádějící vlhkost

Výrobek brání hromadění vlhkosti.

Vlhkost vznikající v důsledku tělesné aktivity nezůstává na pokožce, ale je odváděna na povrch materiálu, kde se následně vypaří do vzduchu.

Recyklovaný - výrobek je vyroben z recyklovaných vláken

Recyklovaný

Výrobek je vyroben z recyklovaných vláken.

Surovinami pro výrobu „zelenějšího“ sportovního oblečení jsou syntetická vlákna z PET lahví a vyřazených polyesterových textilií.

Reflexní - výrobek odráží světlo

Reflexní

Výrobek odráží světlo.

Schopnost odrážet světlo je základním bezpečnostním prvkem, díky němuž jste při běhu viditelní a ve větším bezpečí bez ohledu na povětrnostní a světelné podmínky.

L.E.D. - k výrobku lze připevnit světelnou diodu

L.E.D.

K výrobku lze připevnit světelnou diodu.

Odnímatelná diodová jednotka zvyšuje bezpečnost vašeho běžeckého oblečení. Před během ji snadno připevníte na určené místo suchým zipem.

S uzavíratelnou kapsou - součástí výrobku je uzavíratelná kapsa

S uzavíratelnou kapsou

Součástí výrobku je uzavíratelná kapsa.

Zipem uzavíratelná kapsa je určena pro bezpečné uložení klíčů, peněz, MP3 přehrávače nebo energetických gelů. Výrobky s kapsou mají rovněž přidané smyčky pro vedení kabelů ke sluchátkům.

UPF 40 - výrobek chrání před slunečním zářením

UPF 40

Výrobek chrání před slunečním zářením.

Při sportování je vaše tělo venku často po dlouhou dobu vystaveno slunečnímu záření. Materiály označené UPF 40 poskytují zvýšenou ochranu proti ultrafialovým paprskům. Faktor ochrany proti ultrafialovému záření (angl. UPF) se udává v hodnotách od 15 do 50 – čím vyšší je hodnota faktoru, tím vyšší je úroveň ochrany.

S vlnou Merino - výrobek obsahuje ovčí vlnu Merino

S vlnou Merino

Výrobek obsahuje ovčí vlnu Merino.

Vlna Merino je vysoce ceněna pro svou výjimečnou měkkost a jemnost. Materiály se směsí vlny Merino a polyesteru jsou vysoce funkční a zároveň příjemné na dotyk. Jsou lehké, prodyšné, mají termoregulační vlastnosti a účinně odvádějí vlhkost směrem od pokožky.