logo
vaše sportovní stránka
protože každý ji v sobě má

Co dělá z Karhu jinou značku?

 

Design Karhu už dávno neovlivňuje jen sport.

Vytváří kulturu.

 

Karhu je finská značka

Karhu je finská značka

Finsko je známé zručností a schopnostmi svých lidí. Přestože dnes je americkou firmou, Karhu se ke svému finskému dědictví otevřeně a s hrdostí hlásí.


Karhu je přírodní značka

Karhu je přírodní značka

Finové nacházejí rovnováhu v životním stylu orientovaném na přírodu, pro kterou je typická jednoduchá účelnost bez zbytečných příkras. 100 % užitečnosti, 0 % plýtvání. Jiní výrobci sportovní a běžecké obuvi se snaží jen přidávat a přidávat. Více vrstev. Více tlumení. Karhu omezuje zbytečné a zaměřuje se na to, co běžci skutečně potřebují.


Karhu je ikonická značka

Karhu je ikonická značka

Finsko se proslavilo minimalistickým, čistým design a inovativním řešením otázek každodenního života. Od bratří Mäntyläových, díky nimž mají boty Karhu již půl století na boku známé M, až po dnešní výtvarníky, z jejichž rukou vycházejí návrhy nejnovějších modelů, Karhu vždy stavělo na zásadách jednoduchého designu. Jednoduchého, účelového, ikonického.


Karhu má sisu

Karhu má sisu

Síla vůle, odhodlání, výdrž a chladná hlava tváří v tvář nepřízni osudu, to vše vyjadřuje finský výraz sisu. Kdo má sisu, má odvahu jít svou vlastní cestou. Finové žijí z objevování a zkoumání nového. Plavou v ledu, lezou na hory a běží o kilometr dál než ostatní. Mají v sobě sílu a odvahu medvěda, kterému se tam, kde žije, žádné jiné zvíře nevyrovná. Medvěd se finsky řekne Karhu.


 

Z každého online nákupu běžeckých bot Karhu jde část na účet finského Červeného kříže, který tyto peníze používá pro humanitární účely na celém světě.